Přednášky

Z historie …

Srí Lankou na kole

Pátek 8.3 od 18.00 – to je další datum, kdy na Hukvaldech v Infocentru uskutečníme další cestovatelskou přednášku o cykloputování po Srí Lance. Touto přednáškou nás provede účastník této cesty pan Martin Stiller – cestovatel, který na kole projel na 40 zemí a toto číslo určitě není konečné. Cestování na kole se stalo jeho vášní a vedlo ho k založení prvního ryze cyklocestovatel­ského festivalu „Cyklocestování“, který se koná tradičně ve Frýdku-Místku, Hradci Králové a Brně.

Dalším projektem, kterému se věnuje Martin Stiller, je Vzkříšení horské chaty Prašivá – zajímavostí je, že téměř veškeré práce jsou prováděny za pomoci dobrovolníků, nadšenců, odboru KČT Beskydy a Klubu přátel chaty Prašivá. Aktuálně se již odpracovalo více než 15 000 dobrovolnických hodin. Na cestovatelskou přednášku je vstup zdarma. Občerstvení zajištěno. A určitě nám Martin něco málo řekne o obnově chaty na Prašivé.

Těší se na Vás Martin Stiller a pořadatelé – spolek Hukvaldský potlach.

Cestovatelská beseda o Guatemale

První počin – první akci v tomto roce máme za sebou. V neděli 21.ledna večer jsme uspořádali další z řady cestovatelských přednášek – tentokrát o krásné zemi Guatemala. Přednáška se uskutečnila v hukvaldském pivovaru – hospůdce U štamgastů ( alias U Vajta ) v Hukvaldech s podporou obce Hukvaldy. Přednáškou nás provedl Petr, který tuto zemi navštívil před nějakou dobou. Povídání o sopkách, klášterech, krásných jezerech, mayských památkách, ale také o obyčejných lidech, zdejších zvycích a tradicích bylo doprovázeno videoprezentací z této exotické země. Poděkování patří vám, kteří jste přišli a zaplnili – opravdu zaplnili prostory hospůdky U Vajta.

trh