Kapely 5.ročníku

5.ročník se blíží a vy se můžete společně s námi těšit na tyto kapely:

Sladíme

Folková kapela Sladíme ze Suchdola ( Marie Hurtová kapelnice, autorka, zpěvačka, kytara,ukulele + Míša Cibulková zpěv, rytmika + Jitka Žáková zpěv,basa,flétny + Ríša Ehler zpěv, dobro,kytara. Zpívají a hrají převážně autorskou hudbu a také písně folkových hvězd, na kterých vyrůstali. Nejraději hrají na festivalech, dále pravidelně hrají na kolonádě lázní Klimkovice a na akcích pro lidi, na které je pozvou. V roce 2023 se dostali na celostátní Portu do Řevnic kde si zahráli v semifinálovém bloku. Muzikou se baví a je to na nich vidět.

Teatet

Parta holek z Řepiště, které rády zpívají. K dobrému zpívání patří i dobrá bábovka, káva, někdy i vínko, ale hlavně čaj – odtud pramení jejich název Teatet.Na koncertech je doprovází klavírista Lukáš Havíř, který je i autorem většiny upravených písní a skladeb. Toto hudební těleso vystupuje na různých kulturních akcích jako jsou jarmarky, výstavy, obecní slavnosti a další. Organizují jednou ročně svůj malý festiválek pod názvem Máňozpěvy kde si zvou hosty jako Radim Zenkl, Lucie Rédlová a další. Jejich repertoár je rozmanitý – obsahuje nejen lidovky, ale i černošské spirituály, koledy, skladby od Jaroslava Ježka, Elvise, Erica Claptona, Michaela Jacskona, Leonarda Cohena a dalších světových hudebních veličin. Zpívání je baví a naplňuje, tak posuďte sami…

BG styl

Kapela působící již od roku 1995 hraje bluegrass s lidskou tváří.  Již nějakých 26 let stále ve stejné sestavě: Aleš, Jirka, Méďa, Láďa a Čenda. Než se nakonec našli v BG Stylu, tak si všichni prošli několik jiných muzikantských štací a jejich „neposedný“ basák Méďa je dodnes vzorem hudebního kočovníka a za jeden víkend stihne sem-tam obšťastnit i 2 další kapely. Na jaře se k nim přidal již šestý hudebník : houslista Ondřej. Dnes v kapele hrají  to, co je baví a třeba i to, co by jste od nich často vůbec nečekali… holt kultura by prý měla lidi nějak obohacovat a protože neznají  předem reakce posluchačů, baví se pro jistotu sami už jen tím, že „si hrají“ … Proto rádi často povyletí do krajiny gospelů (ozdobených čtyřhlasy,pětihlasy a capella), sem tam country, okoření si koncert folklórním okénkem a instrumentálně nabídnou třeba i ragtime nebo osvědčené houslové pecky. Jejich muziku dělají logicky pro radost posluchačů, ale v nemalé míře i pro radost vlastní a to je jeden z důvodů, proč hrají tak často, jak mají chuť ).

T+H Novorkovi

Tyto sourozence z Tábora jsme objevili na finále Dětské Porty 2023 v Kroměříži a měli jsme jasno. Tihle dva musí u nás na festivalu vystoupit. Honza Novorka letos získal Zlatou Dětskou Portu. Ač takoví mlaďoši ( Tonička 8 let a Honza 11 let ) – nebojí si vypůjčit  písně od takových velikánů jako Žalman, Marien, Víťa Troníček, Epydemye či Devítka a odehrát je ve vlastním a velmi zdařilém provedení. V tomto roce dostali pozvánku na různé velké festivaly jako Porta, folkový Herálec, Mohelnický Folkfest, Hrošení na řece a další. A my jsme rádi, že přijali i naše pozvání k nám na Hukvaldy.

VeHiBa

Kapela, která se nenechává svazovat žánry. Tak nějak si hrají, co se jim líbí a co zvládnou.  V repertoáru mají  i  nemálo vlastních verzí našich i světových hitů. Hraní pro publikum je naplňuje  a  troufnou si  říct, že většinou jejich  hraní naplňuje i publikum. Samozřejmě se nezavděčí nikdy všem, ale vzhledem k tomu, že  zpěvačka  Verča má uvnitř hrudi pravděpodobně jaderný reaktor, je docela těžké nebýt tou přílivovou vlnou energie zasažen. O tom se určitě přesvědčíte. Kapela za dobu, po kterou hraje, získala v roce 2022 – hlavní cenu na festivale Porta v Řevnicích. Veronika se nebojí zpívat česky, anglicky, ale taky si střihne píseň ve španělštině i slovenštině.

Nezmaři

No a co říci ke skupině Nezmaři ? Stálice ve folku. Z velké líhně českobudějovické folkové scény se tato kapela od roku 1978 prokousala až na vrchol, jejich koncerty jsou vyhledávané a snad není v republice žádný festival , kde by Nezmaři nehráli. Festival Hukvaldský potlach se už řadí mezi ně. Skupina NEZMAŘI je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika. Na svém kontě mají 16 samostatných CD a 2 DVD. Skupinou prošli takové folkové legendy jako : Pavlína Jíšová, Jarda Matějů, Lenka Slabá a další. Od roku 2002 působí Nezmaři v nezměněné sestavě, a to : Pavel Zajíc, Tonda Hlaváč, Pavel Jim Drengubák a Šárka Benetková


Uveřejněno

v

od

Značky: